Toaletní papír nesmíte dát na záchodě nikdy na toto jedno místo. Lidé to ale netuší, a právě tam ho dávají

Toaletní papír je jedním z nejzákladnějších prvků v každé koupelně, ale není správné ho věšet do blízkosti toalety. Mnoho lidí se domnívá, že je praktické a pohodlné mít toaletní papír stále po ruce, ale toaletní papír by měl být uložen na vhodném místě, aby se zabránilo jeho kontaminaci.

Hrozí kontaminace

Hlavním důvodem, proč by se toaletní papír neměl věšet do blízkosti toalety, je fakt, že může být kontaminován bakteriemi. Když toaletní papír visí blízko záchodu, může se stát, že se na něj dostanou mikroorganismy, které jsou přítomny v ovzduší v koupelně, nebo se na něm uchytí během používání toalety.  To může ve výsledku zvýšit riziko infekce.

Bakterie E.coli

Možná si říkáte, že když jste v toaletě sami a nikdo jiný tam nevchází, tak na tom nezáleží. Bohužel, bakterie E. coli se mohou přenášet i na jiné povrchy v bytě či domě, a to i při běžném úklidu. Proto je důležité nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy domácnosti dodržovat hygienická pravidla v toaletě.

Některé studie dokonce tvrdí, že při splachování toalety bez sklapnutého víka může dojít k rozptýlení až 80 tisíc bakterií do vzduchu. Ty se poté usazují na površích v okolí toalety a mohou přežívat i několik hodin. Proto je důležité si uvědomit, že každé spláchnutí s otevřeným víkem může způsobit nejen šíření bakterií, ale i jejich množení.

Foto: Shutterstock

Dodržujte hygienu

Správné postupy úklidu toalety zahrnují použití vhodného dezinfekčního prostředku, který je účinný proti bakteriím. Také upřednostněte důkladné otření všech povrchů toalety včetně stěn, podlahy a záchodové mísy. Měli byste si také dávat pozor na to, kde ukládáte toaletní papír, aby se minimalizovala expozice bakterií. Nejlepší volbou je umístění papíru v uzavřené nádobě mimo dosah vlhkosti a kapiček vody, které se mohou uvolňovat při splachování.

Celkově platí, že hygiena toalety a dodržování hygienických opatření jsou klíčové pro ochranu vašeho zdraví. Pokud dodržujete správné postupy úklidu toalety a věnujete pozornost vlastní hygieně, minimalizujete riziko nákazy bakteriemi E. coli a dalšími nebezpečnými mikroorganismy.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tvoje máma
Tvoje máma
1 rok

Autorka má evidentně fobii z bakterií.