Toto máslo musíte okamžitě vyhodit do koše. Kupoval ho každý, ale kdo si ho namaže, ten to pořádně schytá

Mimořádně nekvalitní potraviny se v českých obchodních řetězcích objevují stále častěji a už je to opravdu na pováženou. Lidé by si pochopitelně raději kupovali věci, ve které mohou mít důvěru. Jak si má člověk vychutnávat zboží, u kterého si není jist složením, případně tím, zda je vůbec dodrženo. Objevují se totiž dokonce případy, kdy se do prodeje dostanou skutečně velmi závadné potraviny, které by se vůbec neměly konzumovat.

Privátní značka s problémem

Přihodilo se to také obchodnímu řetězci Billa, který sám sebe rád prezentuje jako lepší adresu pro nakupování. Mnozí ho za prémiový obchod skutečně považují, ale pak zjišťují, že je to vyjádřeno hlavně vyššími cenami, nikoliv kvalitou.

Billa v posledních letech hodně vsadila na své privátní značky, které si zákazníci velmi oblíbili. Jenže právě s nimi má pravidelně problémy a musí je stahovat z trhu. Příkladem může být oblíbené pomazánkové máslo prodávané pod značkou Clever.

Tady dokonce nezasahovala ani Státní zemědělská a potravinářská inspekce, ale situace byla natolik špatná, že Billa raději výrobek stáhla sama. Je totiž pravděpodobné, že na něj chodily stížnosti od samotných zákazníků.

Jedno za druhým

Může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” informovala Billa na svém webu. Podrobnější informace ale bohužel nejsou známy, což je škoda, protože by bylo opravdu zajímavé zjistit, co přesně se tady přihodilo. Mohlo to totiž být skutečně závažné, jelikož ve výrobku zjevně docházelo k velmi divokým procesům.

Daný výrobek měl křenovou příchuť a prodával se ve 150gramovém balení. Datum spotřeby bylo stanoveno na 26. listopad 2023, ovšem je možné, že si pomazánku někdo zamrazil. Pokud byste jí teď vytáhli z mrazáku, raději jí okamžitě vyhoďte.

Čtěte také: Do českých obchodů se dostalo hrozné máslo. Lidé ho kupují ve velkém. Poznáte ho podle jednoho detailu

Billa stahuje nějaký ten výrobek každou chvíli. Opravdu špatné to bylo například se Schwarzwaldskou šunkou, ve kterých se našly nebezpečné kolonie zelených plísní, a tak musela okamžitě pryč z regálů. V poslední době to pak byla například rýže Lagris nebo Holandské kakao.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka horacek
Jirka horacek
1 měsíc

Kdyby se dotace dali českým mlékárnam a né na řepku tak bude české máslo kvaltní a levnější ale to se naší vládě nehodí

Marie
Marie
1 měsíc

Skvělé, nejezte toto máslo, a tak sakra proč je v prodeji, kolik lidí ho snědlo? Tohleto je opravdu už na hlavu. Vyhrožování lidem pokud to sníte, budete litovat je za mě dosti ošklivé a výhružné.