Úžasný 2000 let starý recept. Spolehlivě sníží cholesterol a vysoký cukr, navíc vás zbaví zánětů

Rádi se léčíte přírodními produkty nebo o své tělo pečujete s pomocí zdravého jídla? Pak rozhodně stojí za to sáhnout po tipech našich předků – doporučujeme vyzkoušet například zvýšený přísun medu a skořice. Jejich blahodárnými účinky budete překvapení.

Léčení pomocí přírodních produktů

Ve starověku a středověku neměli lidé jinou možnost než k léčení využívat byliny a přírodní produkty – a často objevili opravdu zázračné účinky některých surovin.

I dnes hojně využíváme k léčení med. Například při nachlazeních se bez čaje s medem snad ani neobejdeme. Využít ho však můžete například i při léčení drobných zranění nebo potížích s pletí. Med má totiž protizánětlivé účinky a urychluje hojení ran.

To už věděli staří Egypťané i Číňané.

Skořice – boj proti vysoké hladině cholesterolu i při hubnutí

Podobně dobré účinky na zdraví má i skořice. Pomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu a má antimykotické a protizánětlivé účinky. Využít ji můžete také během hubnoucích kúr. Pokud s ní budete hodně kořenit, bude vám pomáhat urychlovat spalování.

Skořice byla také v minulosti velmi drahou komoditou a běžní lidé se k ní téměř neměli jak dostat. Přesto léčitelé dokázali odhalit její léčivé účinky a pracovat s ní ve prospěch pacientů.

Foto: Shutterstock

Směs z medu a skořice

Při nachlazení si můžete vypomoct například obligátním čajem s medem. Chcete-li využít sílu obou zmíněných surovin, zalijte potom tři lžíce medu a čtvrt lžičky skořice trochou horké vody a směs vypijte. Případně jen v medu rozmíchejte skořici a snězte. Podobný medikament můžete pít až třikrát denně. Stejná směs pomáhá některým lidem také uklidňovat žaludek při obtížích se zažíváním. Horká voda s medem může také zmírnit potíže s pálením žáhy.

Med si můžete v průběhu dne přidávat do běžných jídel – třeba k vločkám nebo do jogurtu. Skořici zase využívat nejen při přípravě sladkých jídel, ale hodí se třeba k některým masovým pokrmům připravovaným na asijský způsob.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments