Zubaři varují: po čištění zubů si ústa nevyplachujte vodou. Nebo si uškodíte

Před spaním si musíme vyčistit zuby správně. Po čištění zubů bychom je neměli oplachovat. Podívejme se na to, jak si před spaním správně čistit zuby.

Oplachování po čištění zubů odstraní hodně fluoridu, který chrání zuby před kazy. Zubní hygienici doporučují lidem, aby po skončení čištění zubů vyplivli přebytečnou zubní pastu, ale aby si pak už ústa neoplachovali. Zubní pasta obsahuje fluorid, který posiluje zuby, takže při zanechání zbytku zubní pasty fluorid vydrží na zubech déle a tím pomáhá zubům zesílit. Snažte se tedy zabránit nadměrnému oplachování, jak uvádí Daily Mail.

Pro bílé a zdravé zuby

Pokud to tedy není nutné, můžete své zuby opláchnout jen minimálně. Tímto způsobem můžete chránit své zuby i sklovinu a stále máte čistý pocit svěžesti. Ačkoli může být pro vás poněkud obtížné a nepřirozené neoplachovat si ústa po čištění zubů, jsou i další možnosti, které vám mohou pomoci získat maximální množství fluoridu na perleťově bílých zubech.

Jak si opláchnout zuby po čištění

Proces šetrného vyplachování úst může pomoci po čištění zubů. Zkuste si vypláchnout svá ústa vodou zředěnou zubní pastou v podobě jakési řídké kaše. Zkuste pomalu usrkávat malé množství vody a smíchat ji v ústech s pěnou zubní pasty v ústech, chvilku ji nechte v ústech převalovat a potom ji vyplivnout bez dalšího oplachování úst vodou. Možností je si také zakoupit si fluoridový oplach úst.

Foto: Shutterstock

Fluoridový oplach úst

Místo toho, abyste si vypláchli ústa běžnou vodou nebo popsanou směsí zubní pasty a vody, můžete použít fluoridový oplach. Tímto způsobem budete stále mít tu správnou přísadu na ochranu zubů, ale budete moci vypláchnout z pusy všechny nežádoucí zbytky zubní pasty, které vám po čistění zubů zůstaly v ústech.

Vypláchněte si ústa jen jednou

Pokud si opravdu ústa musíte opláchnout, zkuste omezit oplachování pouze na jedno. Používejte vodu v minimálním množství a neprovádějte zbytečné oplachování. Dalším způsobem, jak získat více fluoridů, je ošetření fluoridem v ordinaci vašeho zubaře, ať vám nehrozí zubní kazy. Používejte správnou zubní pastu pro zadržování fluoridů pro vaši sklovinu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Daily Mail, Bustle

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments