7 obyčejných potravin, díky kterým vám rychle spadne břicho. Klíčem je správná kombinace

Snažíte se shodit pár kilo, které se vám povedlo přibrat během vánočních svátků? Většinou stačí vrátit se ke svému běžnému jídelníčku a kila jdou dolů sama. Někdy se nás ale drží o něco úporněji a naše oblíbené oblečení je pořád o něco těsnější.

Nechceme vás trápit zaručenými dietami, při kterých musíte počítat kalorie. Existují ale potraviny, se kterými se vám bude hubnout lépe. A někdy je kombinace dvou potravin ještě lepší. Spolupracují a pálí tuky účinněji společně. Které to jsou?

Avokádo a špenát

Špenát má sice spoustu živin a málo kalorií, nedokáže vás ale zasytit na dlouho. Proto ho doplňte avokádem. To je totiž skvělým zdrojem kvalitního zdravého tuku, což z něj dělá potravinu, která dokáže výborně zahnat pocit hladu.

Kuře a pepř

Okořeňte si kuře kajenským pepřem. Že je kuřecí maso vhodné při hubnutí, víme. Obsahuje vysoký podíl bílkovin, které nás udrží déle syté. Okořeňte si ho ale omáčkou z kajenského pepře a váš pocit nasycenosti se ještě násobně prodlouží.

Posnídejte kaši s ořechy

Připravte si ovesnou kaši s vlašskými ořechy. Čím více vlákniny sníte, tím většího úbytku hmotnosti můžete dosáhnout. Tělu totiž trvá déle, než se mu ji podaří rozložit. Celý proces trávení se zpomaluje, vláknina dál zabírá místo v žaludku a ten nevysílá mozku hladové signály.

Kombinujte vejce, zeleninu a luštěniny

Připravte si ke snídani vejce s fazolemi a paprikou a doručíte vašemu tělu tak velkou nálož bílkovin, že během dne budete potřebovat jíst mnohem méně, než obvykle.

K obědu nebo večeři si uvařte zeleninovo – luštěninovou polévku. Tekutina zaplní váš žaludek a neponechá v něm tolik místa pro kaloričtější stravu. Navíc fazole nebo cizrna jsou velkým rezervoárem vlákniny i bílkovin.

K steaku si dejte brokolici. Hovězí maso obsahuje dostatek bílkovin a železa, brokolice zase vitamin C. Kombinace těchto dvou potravin vám dodá energii na celý den.

Pijte zelený čaj s citronem. Nízkokalorický nápoj je plný antioxidantů, které vám pomohou spálit více kalorií. Pití 4 šálků zeleného čaje denně pak může vést ke snížení hmotnosti i krevního tlaku. Aby byl váš nápoj ještě účinnější, přidejte do něj citron, který pomáhá absorbovat tuky.

Foto: Shutterstock

K lososu jedině batáty

 Losos je skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které pomáhají s pocitem nasycenosti a pokud si k němu připravíte batáty, získáte dokonale syté a přitom lehké jídlo.

Tajemství tkví ve vláknině a bílkovinách

Jezte především rostlinné a živočišné bílkoviny, tedy luštěniny, maso a vejce. Také zeleninu, hlavně brukvovitou, jako je květák, brokolice, zelí nebo kapusta. Obsahují dostatek vlákniny a pomohou vám s případnými problémy při trávení.

Nezapomeňte na avokádo, jablka a bobule. Jsou vítanými zdroji vlákniny, antioxidantů a vitamínu C. Dopřejte si ořechy a semena, obsahují vlákninu, zdravé tuky a snižují pocit hladu.

Pokud budete jíst vyváženou stravu s dostatkem bílkovin a vlákniny, bez problému můžete shodit až 1 kg týdně.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments