Albert provedl hroznou věc. Češi nevěří vlastním očím, co se tam dělo. Museli to ihned zavřít

Obchodní řetězce v České republice nemají vůbec dobrou pověst. Ze všeho nejvíce si za to ale mohou samy. Účtují za potraviny nehorázně vysoké ceny, které jsou nesrovnatelné nejen s Polskem, ale také s Německem, prodávají zboží nevalné kvality a navíc je v nich stále větší nepořádek.

Opravdu velký binec

Právě na poslední faktor se aktuálně hodně zaměřuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce, jelikož už to překonalo jakousi pomyslnou mez. Je zkrátka potřeba, aby všechny obchody dodržovaly základní pravidla hygieny, což se teď podle všeho moc neděje. A nejde jen o nechvalně proslulé večerky, ale právě i obchody velkých řetězců.

Tentokrát to ukázal Albert, jehož pobočku v Berouně navštívili kontroloři a nestačili se divit. Takový nepořádek se totiž jen tak nevidí. “Inspektoři ve skladu zjistili stopy po působení hlodavců včetně trusu a poškozených obalů. S ohledem na hygienické nedostatky jsme kontrolované osobě uložili částečný zákaz vztahující se na prostory skladu,uvádí SZPI na svých sociálních profilech.

Na první pohled bylo očividné, že ve skladu ve velké míře působí hlodavci. Stopy byly nepřehlédnutelné. Nešlo přitom pouze o prokousané obaly zboží, ale také exkrementy. Nechyběl tu ani cigaretový nedopalek, který inspektoři přisoudili nepovolenému kouření uvnitř provozovny.

Jak se to mohlo stát?

Možná si říkáte, že byla kontrola příliš přísná a že to určitě tak hrozné nebylo. Pro tento případ jsou však přiloženy i fotografie, které naopak veškeré představy ještě překonávají, a to v negativním slova smyslu. Jak může být v prodejně takový nepořádek, to je zcela nepochopitelné.

Čtěte také: Albert v Česku spustil úžasnou novinku. Přesně to tu chybělo, lidé jsou doslova nadšení

Samotná prodejní plocha byla zřejmě jakž takž, protože kontrola uložila pouze okamžitý zákaz užívání prostor skladu. Nelze se však zbavit pocitu, že když je v nějakém obchodě takový bordel, měl by být zavřen kompletně celý, a to klidně na delší dobu, aby si z toho majitelé vzali ponaučení.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Milada Beránková
1 měsíc

Číst ty blitky je vážně oozdravi.vcz.Vezměte ten svůj web a musíte ho okamžitě vyhodit.