Česká televize je v koncích. Do Česka přišla nová televize zdarma, na kterou budou koukat všichni

Na jedné straně je pravdou, že lineární televizní vysílání je skomírajícím médiem, které nezvratně budou nahrazovat nejrůznější služby, v rámci kterých si pustíte přesně to, na co máte zrovna náladu, avšak na druhé straně televize ukazují značnou odolnost, takže tento proces bude ještě řadu let trvat.

Významná instituce

Aktuálně jsou přitom televize hlavně pro inzerenty velmi lukrativní. Je jich totiž poměrně málo, což by se však mělo již brzy změnit. Známou trojku v podobě České televize, Novy a Primy totiž již velmi brzy doplní další významný hráč, který zde může doslova přeházet pořádky.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oznámila, že udělali licenci nové stanici jménem Warner TV. Název pochopitelně odkazuje na jedno z nejznámějších jmen v mediální branži. Stanici zde bude provozovat mezinárodní gigant Warner Bros Discovery.

Ten má v České republice dlouhodobou působnost, ovšem nikoliv mezi bezplatně dostupnými televizními stanicemi, nýbrž coby provozovatel kultovní kabelové televize HBO. Již nějakou dobu s úspěchem provozuje také platformu HBO Max.

Teď tu však poprvé vstupuje do neprobádaných vod a v přímém souboji se utká s tradičními českými stanicemi, jako je právě veřejnoprávní ČT nebo TV Nova. Podle dostupných informací panuje mezi manažery těchto stanic nemalý strach z toho, co nový konkurent přinese.

Foto: Shutterstock

Takový obsah nikdo nemá

Pravdou totiž je, že Warner TV bude mít přístup k prakticky nekonečnému katalogu filmů, seriálů, dokumentů i zábavních pořadů. Mezi její aktiva patří třeba i legendární seriál Přátelé, který místní stanice vysílají neustále dokola. Teď se dá očekávat, že už se bude dávat pouze u Warnerů. A tak je to s celou řadou dalšího obsahu, k němuž budou mít ostatní zřejmě omezenější přístup.

Čtěte také: Moravec z České televize to pořádně schytal. Ten dopadl, to už je konečná

Bude však záležet na tom, jak vážně to Warner TV uchopí. Šance má velké, ale může to také trochu vyšumět, jako se to stalo například stanici Paramount Network od druhého mediálního obra. Ta už v Česku nějakou dobu vysílá, ale zatím si žádný významný kus celkového koláče neukousla. Tentokrát tomu ale může být jinak.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Kusyn
Vladimír Kusyn
10 dní

At’ si každá TV prodává své programy a zisk čerpá z reklamy ! Dobrý film a hodně reklam , sport taky lze prodat agenturám a ty si tam vloží reklamní spoty ! Vše je o penězích ! Olympijské Hry – to je byznys ! Jednou za 4. léta a na to všichni čekají.

Arbitr
Arbitr
1 měsíc

Nevím, že by nějaká televizní stanice pracovala zdarma: zatím co ČT platí nyní ti, kdo mají televizní přijímač, komerční televize platí úplně všichni v ceně zboží a služeb v nemalých položkách , utrácených za reklamu. Rozhodně jde o významné částky, které zaplatí úplně každý – i když TV přijímač nevlastní.

Eva
Eva
4 měsíců

Proč si česká televize na sebe nevydělává jako ostatní televize proč za ní máme platit i když na ní nekoukáme protože je neschopná a proto bude ždímat nás je to do nebe volající ať si to platí oni sami já sem za to zrušit kon.poplatky úplně ať se snaží pořádně tam se nedá na nic koukat