Dejte si do pořádku slinivku. Tyto potraviny rychle zregenerují klíčový orgán, aby se v něm nevytvořila rakovina

Stejně jako řada další orgánů, také slinivka je velmi náchylná na to, jakým způsobem se stravujeme. Pokud vás trápí bolesti břicha, plynatost nebo nechuť k jídlu, dává vám jednoznačně najevo, že nefunguje správně. Největším škůdcem pro tento malý, ale o to důležitější orgán jsou přitom smažená jídla, stejně jako příliš mnoho alkoholu. Naštěstí ale existují také potraviny, které dokáží dát slinivku rychle do pořádku. To je velmi potřebné, protože špatně pracující slinivka je výrazně náchylnější vůči rakovinovému bujení.

Česnek

Možná jste už slyšeli, že se doporučuje konzumace česneku a medu nalačno. Česnek je přírodní antibiotikum a kombinace s různými druhy potravin násobí jeho účinek. Díky zařazení česneku do jídelníčku si zvýšíte imunitu, protože příznivě ovlivňuje tkáně vnitřních orgánů, včetně slinivky břišní. 

Špenát

Špenát obohacený o vitamin B a železo uspokojí základní potřeby slinivky břišní. Železo pomáhá předcházet zánětům a vitamín B ho vyživuje. Smíchejte špenát s cibulí a připravte si salát nebo si udělejte špenátovou míchaná vejce s česnekem. Slinivka břišní se vám odvděčí.. Špenát je nabitý látkou působící proti rakovině – monogalaktosyl-diacylglycerolem. Ten může snížit pravděpodobnost vzniku rakoviny slinivky břišní.

Kurkuma

Kurkuma má protizánětlivé účinky a pomáhá snižovat bolest způsobenou pocitem pálení ve slinivce břišní. A nejen to, stimuluje v ní také produkci inzulínu, který reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá předcházet cukrovce.

Foto: Shutterstock

Brokolice

Brokolice, podobně jako zelí, květák a kapusta, jsou známé pro své vlastnosti, které bojují proti rakovinným buňkám ve slinivce břišní a zároveň ji udržují v kondici a bez nemocí. Tato zelenina poskytuje lehce vstřebatelné živiny a je plná flavonoidů, které posilují detoxikační mechanismus organismu.

Pampeliška

Čaj z pampelišky je proslulý tím, že detoxikuje játra a slinivku, což v konečném důsledku pomáhá dát do pořádku poškozené tkáně slinivky břišní a zvýšit produkci žlučové šťávy. Je dokázáno, že extrakt z kořene pampelišky lékařské pomáhá bojovat proti rakovinným buňkám.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments