Ložní prádlo nikdy nežehlím. Stačí správně nastavit pračku a vyjde z ní už vyžehlené

Žehlení je práce, které se většina z nás touží vyhnout. Proto pomalu ale jistě přestáváme žehlit věci, u kterých na tom tolik nezáleží, prádlo precizně věšíme, aby bylo co nejméně zmačkané, a samozřejmě si kupujeme sušičky, abychom se žehlením skoncovaly úplně. Pokud vám žehlení přijde vcelku zbytečná činnost, rozhodně si přečtěte, jak zařídit, aby z pračky vyšlo prádlo nadýchané

Přidávejte do praní bílý ocet

Jeden šálek bílého octa, který přidáte do pračky, dokáže prádlo navonět a změkčit, skoro až „vyžehlit“. Funguje jako přírodní aviváž s tím rozdílem, že navíc odstraňuje skvrny.

Perte chytře

Pokud nechcete, aby vás prádlo překvapilo svou nehoráznou pomačkaností, naplňte pračku vždy jen ze ¾, teplotu nastavte maximálně na 40 °C a otáčky maximálně na 800. Nemusíte se bát, prádlo bude vypráno dostatečně, a navíc nebude tak zmačkané.

Skládání prádla neodkládejte

Jakmile na vás sušička zavolá, běžte za ní, prádlo vytáhněte a bezprostředně poskládejte. Nebo ještě lépe – všechno, co můžete pověsit, tak pověste. Pokud sušičku nemáte, tak stejně jednejte v případě pračky. Ihned po vyprání prádlo rozvěste.

Používejte sprej proti pomačkání

U nás se takový produkt ještě příliš nepoužívá, ale je to škoda. Buď si nějaký sežeňte nebo si ho vyrobte. Stačí smíchat jeden díl vody s jedním dílem aviváže, promíchat a přelít do rozprašovače. Trochu směsi lehce nastříkejte na zavěšené čisté oblečení, pomačkání zmizí.

Vraťte prádlo do sušičky

Pokud máte nějaký kousek extrémně pomačkaný, není nic jednoduššího než ho ještě na chvíli vrátit do sušičky. K pomačkaným věcem přihoďte také vlhký ručník nebo žínku. Sušte po dobu 5-10 minut.

Pořiďte si napařovač

Pára je přesně to, co potřebujete. Pára vyhladí jakékoliv vrásky na oblečení. Napařovač je vlastně taková praktičtější žehlička. Prádlo, které by potřebovalo vyžehlit, pověsíte na ramínko a napařovačem po něm přejedete. Vlivem působení páry zmizí všechny záhyby. A vy nemusíte vytahovat žehlící prkno.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments