Nepřekonatelná kombinace na zánět průdušek. Potíží vás zbaví rychle a spolehlivě

Stále se vracející kašel je nepříjemný pro děti i dospělé. Pokud nemoc není provázena horečkou, je možné pomoci si přírodními prostředky. Sáhněte do lednice a zbavte se kašle cibulí, česnekem, medem a zázvorem.

Podzimní a jarní bronchitida

Chronický nebo akutní zánět průdušek nás může postihnout po celý rok, nejvíce se však objevuje v podzimním a jarním období. Akutní bronchitida je způsobena viry nebo bakteriemi a chronická bronchitida mívá původ v kouření, znečištěném ovzduší nebo v prašném prostředí.

Akutní bronchitidou bývají nejvíce ohroženy děti, trpí dráždivým kašlem a bolestmi za hrudní kostí. Kromě suchého kašle, který se později mění na vlhký kašel se žlutým až zeleným hlenem, se u pacientů objevuje teplota, únava, celková slabost, bolest hlavy.

Domácí léčba a přírodní prostředky

Při méně vážném onemocnění, které není doprovázené horečnatými stavy, je možné sáhnout po přírodních prostředcích a zkombinovat několik doporučených postupů léčby.

Jídelníček po dobu nemoci

Do jídelníčku zařaďte co nejvíce potravin, které organizmus prohřívají a podpoří správnou funkci imunitního systému. Vhodné jsou masové vývary, jáhlové a pohankové kaše, česneková polévka, ovocné saláty s medem a dostatek zeleniny. K pití se doporučují bylinkové čaje, například čaj z mateřídoušky.

Domácí prostředky pro léčbu bronchitidy

  • Teplé mléko a vincentka – směs ochuťte medem a pijte teplou po celý den. Nápoj pomáhá proti kašli.
  • Mrkvová šťáva s citronem – oslaďte ji medem a ochuťte skořicí. Směs podpoří imunitní systém.
  • Cibulový sirup s česnekem – silná a účinná kombinace přírodního antibiotika, které se užívá po lžících. Dvě cibule vložte do misky a prošlehejte tyčovým mixérem. Přidejte 6 stroužků česneku, znovu prošlehejte. Smíchejte s medem a vše uložte do široké sklenice do lednice. Třikrát denně užívejte 2 lžíce šťávy (směs stiskněte lžící a odeberte pouze šťávu).
  • Zázvorový čaj – účinným lékem je čerstvý zázvor, posiluje imunitu a podporuje činnost plic. Připravujte si zázvorový čaj ze špetky strouhaného zázvoru zalitého vroucí vodou, ochuťte jej medem.
  • Odvar z tymiánu – tymián zalijte vroucí vodou, ochuťte medem a citrónem. Odvar uvolňuje hleny a usnadňuje odkašlávání.

Léčivé koupele

Samozřejmostí je klidový režim s dostatkem spánku. K prohřívání přispějí i teplé koupele, do lázně přidávejte eukalyptový nebo cypřišový olej. Ty lze použít i k natírání hrudníku nebo k obkladům.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments