Prádlo mám vždycky suché do 30 minut, a to klidně i v zimě. Ten způsob mě naučili kdysi ve východním Německu

Sušení prádla v zimě může být výzvou, zvláště v chladném a vlhkém počasí. Nicméně existují efektivní metody, jak prádlo rychle vysušit i za nepříznivých podmínek, které se lidé naučili v různých částech světa, včetně východního Německa.

Efektivní sušení prádla v zimě

Když přijde zima, sušení prádla může být obtížné. Ale s několika jednoduchými triky lze dosáhnout rychlého vysušení i za chladných a vlhkých dnů. Například, efektivní odstředění prádla v pračce před sušením může výrazně snížit dobu potřebnou pro sušení. Další užitečný tip je umístění sušáku blízko zdroje tepla, což prádlo rychle vysuší bez poškození. Nakonec, pravidelné větrání místnosti, kde sušíte prádlo, pomůže snížit vlhkost a urychlit sušení. Tyto jednoduché kroky zaručují, že i v chladném počasí bude vaše prádlo rychle suché.

Větrání a umístění sušáku

Pravidelné větrání místnosti, kde sušíte prádlo, je zásadní. Otevírejte okna do průvanu na krátkou dobu, aby se snížila vlhkost, aniž by se zdi ochladily​​. Místo, kde sušák umístíte, je také důležité. Vyhněte se sušení v obýváku nebo ložnici kvůli vlhkosti a aviváži, které se odpařují do vzduchu​​.

Využití přírodních podmínek

Venkovní sušení je efektivní i v zimě. Sluneční světlo a vítr mohou prádlo vysušit rychle, zvláště pokud jsou teploty nízké. Voda v oblečení zmrzne a následně sublimuje, což prádlo efektivně vysuší​​.

Foto: Shutterstock

Využití domácích spotřebičů

Použijte pračku pro extra odstřeďování a vložte do bubnu suché ručníky, které pomohou absorbovat vlhkost z oblečení​​. Tepelný ventilátor nebo fén jsou také skvělými pomocníky pro rychlé sušení. Proud teplého vzduchu z těchto zařízení může prádlo vysušit během několika minut​​​​.

Froté ručník jako pomocník

Pro husté tkaniny, jako jsou džíny nebo svetry, obalte vlhké oblečení suchým froté ručníkem a mírně zmáčkněte. Tento postup opakujte s dalšími suchými ručníky, dokud nebude prádlo dostatečně suché.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
7 měsíců

Dnes je výzva už i sušení prádla.

Ivana
Ivana
7 měsíců
Reply to  Radek

Přímo životní 😁

Alena
Alena
7 měsíců

Tak to už vím dávno a ani jsem kvůli tomu nemusela jet do Německa

Jana
Jana
7 měsíců

No to jsou rády do zahrady🙈to jsme se toho dozvěděli