Staletími vyzkoušené bylinky, které zaženou různé druhy bolesti, často spolehlivěji než prášky

Místo pilulek můžeme při různých bolestech sáhnout po bylinkách. Vyzkoušejte přírodní produkty na různé neduhy.  Tyhle bylinky opravdu pomáhají.

Analgetika jsou rychlým způsobem, jak se zbavit různých bolestí. O vedlejších účincích moc nevíme. Stále častěji dnes lidé sahají po bylinkách a různých plodech, které jsou pro naše tělo mnohem šetrnější. Které bylinky vybrat, aby nám pomohly?

Kozlík lékařský na bolesti hlavy i nespavost

Kozlík lékařský se nejčastěji používá ke zklidnění, proti nespavosti, úzkosti a depresi. Pomáhá proti bolestem hlavy a umí vyrovnat hladiny důležitých látek v mozku, aniž by nám způsobovala závislost. Kozlík roste na vlhkých loukách u lesů a lze jej pěstovat na zahradě v polostínu. Nejvíce se používají oddenky a kořeny, které sušené koupíte v lékárnách a prodejnách se zdravou výživou.

Měsíček lékařský na menstruační potíže i hojení ran

Měsíček lékařský je gynekologická bylina, která upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, pomáhá při žlučníkových a jaterních potížích, zabírá na záněty, hojení ran i hemoroidy. Vařený odvar pijte 3x denně. Připravit si můžete i tinkturu nebo měsíčkový olej či mast kožní vyrážky.

Řebříček obecný na křeče i zranění

Řebříček ulevuje od křečí, posiluje nervovou soustavu, podporuje krevní oběh, látkovou výměnu i hojení ran. Působí protizánětlivě, má pozitivní účinky na ženské pohlavní ústrojí. Roste v trávě a používá se horní část rostliny v květu.

Řebříček obecný / Foto: Freepik

Heřmánek pravý na zklidnění i trávení

Heřmánek je vhodný ke zklidnění, v kombinaci s meduňkou při nespavosti. Pomáhá s trávením při nadýmání nebo křečích, při nachlazení, chřipce, posiluje imunitu a je vhodný na ženské orgány a záněty močových cest. Pijte 3x za den.

Prha arnika na bolest svalů a chudokrevnost

Prha arnika nebo také arnika horská je chráněná bylinka, která uvolňuje krevní sraženiny, zabírá na pohmožděniny, tlumí bolesti svalů i kloubů, má dezinfekční účinky a pomáhá při chudokrevnosti. Blahodárně působí i na starší úrazy. V přírodě ji nenajdete, ale arnikovou tinkturu je dobré mít vždy při ruce.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments