Tchyně má skříně nacpané toaletním papírem. Když mi odhalila, proč to udělala, okamžitě jsem to začala dělat taky

Spousta lidí se potýká s velmi nepříjemným problémem, který spočívá v tom, že jejich skříně jsou velmi zatuchlé, což se potom projeví i na obsahu, který do nich ukládáte. Nejčastěji jde přitom o oblečení, přičemž nikdo nechce, aby si na sebe bral nevábné svršky.

Toaletní papír funguje skvěle

Přitom je poměrně snadné dosáhnout krásně provoněné skříně. O své tipy se podělila paní Libuše, která získala spoustu vědomostí z tohoto ranku od své tchyně. Zaujalo jí například, že tato zkušená žena má ve skříních toaletní papír. Jak si ukážeme o pár řádků níže, má to velmi dobrý důvod.

Skvělým způsobem, jak provonět staré skříně jsou například mušelínové sáčky, které můžete naplnit dle libosti, a to například levandulí nebo dalšími voňavými bylinkami. Výhodou levandule je každopádně to, že se z ní nejen line příjemná vůně, ale navíc ještě odpuzuje šatní moly. Každopádně lze využít i rozmarýn, muškátový oříšek nebo heřmánek. Alternativou je i nastrouhání mýdla, které vám voní. Ideálně ta, která už jsou příliš malá na to, aby sloužila k mytí rukou.

A teď už se dostáváme k onomu toaletnímu papíru, který rovněž dokáže skříním propůjčit libou vůni. Odmotejte si přibližně dvaceticentimetrové proužky papíru a pokapejte je esenciálním olejem. Potom je naviňte do malé ruličky a na každou přidejte jeden kousek skořicové tyčinky. Tyto smotanice potom vložte do skříní či prádelníků.

Pomůže také káva

Jak už z výše uvedeného vyplývá, meze představivosti se tady rozhodně nekladou. Ruličky toaletního papíru totiž můžete navonět i jiným způsobem. Třeba tím, že je postříkáte extraktem z vanilky, který působí velmi dlouho.

V žádném případě také nevyhazujte nejrůznější vzorky parfémů nebo zbytky voňavek. Použít je totiž můžete právě tak, že je nastříkáte na toaletní papír a opět umístíte do skříní.

Je také dobré vědět, že nepříjemné pachy můžete pohltit použitím kávové sedliny. Ta rovněž absorbuje vlhkost ze vzduchu, což zamezí šíření zatuchliny. K tomu velmi dobře pomáhá také skořice a pomerančová kůra.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments