Velký polský řetězec do toho šlápnul v Česku. Otevřel tu obří prodejnu a má poloviční ceny oproti ostatním. Češi slaví, to tu chybělo

Teď už to těžko někdo zastaví. Velké polské řetězce si všimly České republiky jako významného odbytiště, které doslova čeká na jejich skvělé služby za příznivé ceny. Pravdou totiž je, že Poláci v žádném případě nejsou zvyklí platit za zboží takové sumy, jaké si řetězce účtují v České republice. Pokud sem tedy vstoupí, bude to znamenat velké rodeo.

Pořádný obchod

Spekuluje se o tom, že na náš trh se chystá velký obchodní řetězec s potravinami Biedronka, který už otevírá prodejnu v sousedním Slovensku. Zatím se však musíme spokojit s řetězci prodávajícími módu a nejrůznější příslušenství do domácnosti. Jenže i tady je o co stát, jak nejnověji ukazuje obchod HalfPrice.

Ten už má po České republice několik prodejen. První zde otevíral v roce 2021, a teď se rozjíždí do skutečně velkých obrátek. Přímo na Václavském náměstí v Praze totiž neotevřel nic menšího než svou největší prodejnu v celé střední Evropě, což už je co říct.

Jak už jeho název napovídá, zakládá si na nízkých, minimálně potom polovičních cenách oproti normálu. Vůči české konkurenci jsou však slevy ještě o poznání vyšší. S tím souvisí i jedinečný koncept obchodu. Prodává totiž módu a další zboží za velmi dostupné ceny, ale jde na to jinak než Primark, který si vše vyrábí pod svými značkami, které nejsou příliš známy.

Foto: Shutterstock

Nakoupit se dá skvěle

Naopak v HalfPrice si nakoupíte světově proslulé značky, a to často i ty nejluxusnější. Odebírá prakticky od všech a jde přitom o zboží, které prošlo standardními i outletovými prodejnami. Co se neprodá, skončí právě zde, a tak cenovky mohou jít skutečně nízko.

Chodím sem hrozně ráda. Každý týden tu najdu nové zboží a mezi regály se ztratím klidně na několik hodin. Dají se tu totiž objevit fantastické kousky za směšné ceny, jen je potřeba trochu hledat,” říká paní Dana, kterou jsme v prodejně na Václaváku zastihli. “Bohužel v Česku je móda obecně hodně drahá, a to i v outletech, kde by tomu tak být nemělo. Teprve tady jsem narazila na ceny, které znám z ciziny.

Čtěte také: Velký obchodní řetězec v Česku náhle zlevní všechno zboží. Ale jen pro důchodce. Co to má být?

Pravdou je, že o zboží v těchto prodejnách je velký zájem. Když se obchod na Václavském náměstí otevíral, byla to velká show a stála na něj skutečně dlouhá fronta.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
František
František
8 měsíců

I když v Polsku zdraží pořád se tam vyplatí jezdit Poláci nejsou tak nenažraný národ. Ať si říkají co chtějí západní řetězce okrádají nás na každém kroku. A ty akce jakože to jsou ceny před koronou jejich marže jsou největší v Evropě!

Pavel
Pavel
8 měsíců

Žiju v Polsku už 15 , tenhle obchod s rádoby dobrými cenami je katastrofa i v Polsku a ceny v něm nejsou rozhodně super a levné. A nabídka? Vypadá to spíš jak sekáč;)

Toky
Toky
8 měsíců

Paní je reklamní agentka a ne redaktorka.

PETR
PETR
8 měsíců

Tak paní redaktorka asi neví o čem píše!!! Obchod představuje zboží které se opravdu nikde dlouho neprodalo. Prostě staré ležáky a ceny dvojnásobně. Už nikdy více.