Zánět průdušek lze léčit i bez antibiotik. Vyzrají na něj babské rady

Zánět průdušek je velice nepříjemné onemocnění, které postihuje zejména horní cesty dýchací. Mezi typické příznaky patří dráždivý kašel, také hleny. Onemocnění zvané jinak bronchitida může postihnout naprosto kohokoli, dokonce se mohou během léčby či během prodělávání nemoci objevit i zdravotní komplikace, o které nikdo nestojí, proto je třeba nemoc objevit včas a co nejdříve začít s léčbou. Při akutní bronchitidě se předepisují antibiotika, ovšem pokud nejste fanouškem tohoto léku, na zánět průdušek vyzrajete i za pomoci babských rad.

Za dob našich babiček a prababiček žádná antibiotika nebyla, přesto se s nemocemi, jako je zánět průdušek, dokázaly hravě poprat. Mnohé fígle jsou známé dodnes, proto je neváhejte zkusit.

Cibule je všelék. Připravte si z ní sirup a zatočte s bronchitidou

Každý ví, že cibule je učiněný zázrak, který si navíc můžeme vypěstovat na své zahrádce. Cibule pomáhá v boji proti mnohým neduhům, pomáhá i při zánětu průdušek. Stačí, když si z cibule připravíme sirup, a to tak, že cibuli nakrájíme na kolečka, ta poté posypeme moučkovým cukrem, necháme zhruba den odstát a šťávu, která ze směsi vznikne, užíváme ráno a večer.

Pomocníci jsou křen s medem

Pokud se ve vaší kredenci ukrývá křen a med, využijte je při zánětu průdušek. Stačí, když si z čerstvého křenu a lžičky medu vytvarujete jakousi placku, kterou si následně položíte na prsa. Pokud si před položením medovo-křenové placky potřeme hruď sádlem, dočkáme se se rychlejšího uzdravení.

Křen je možné využít ještě jinak, a sice když ho spaříte vroucí vodou a budete následně výpary inhalovat. Křen však má velmi výrazné výpary, tudíž to není pro každého. Dalo by se říct, že je tato babská rada určena pro silnější povahy.

Když hleny nejde vykašlat, pomůže čaj z divizny

Jelikož je zánět průdušek doprovázen hleny, které se snažíme vykašlávat, může se stát, že nám právě vykašlávání bude dělat potíže. S tímto pomůže čaj z divizny, který si uvaříte ze dvou lžiček květů divizny, které spaříte zhruba ve čtvrt litru vody. Čaj se doporučuje pít třikrát denně, a sice ráno, odpoledne a večer před spaním.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments