Zbavte se nehezkých kožních výrůstků. 8 snadných způsobů, jak se zbavit bradavic bez lékaře

Bradavice jsou neškodné výrůstky, kterých se ale chceme díky jejich nepěknému vzhledu zbavit co nejrychleji, nejefektivněji a nejbezpečněji. Jsou způsobené lidským papilomavirem a často se objevují na různých částech těla.

Bradavice jsou na pohled viditelné a na dotek drsné. Nejsou zdraví škodlivé, jde spíše o estetický problém, jak se také píše na brightside.me. Dermatologové je často odstraňují pomocí zmrazení dusíkem. Dají se však odstranit i přírodní cestou.

Foto: Shutterstock

Mořská sůl

Zahřejte vodu na teplotu 45 °C, nalijte ji do umyvadla a rozpusťte v ní mořskou sůl. Bradavici namočte do roztoku na 15 minut, aby pokožka měkla. Pomocí pilníku na nehty, pemzy nebo jemného brusného papíru odstraňujte odumřelé vrstvy pokožky. Mechanické odstranění bradavic však může trvat až 3 měsíce.

Med

Med posiluje imunitu, má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky.  Když si potřete bradavice medem, zbavíte je přístupu kyslíku, vyblednou a ztratí se z kůže. Na překrytí použijte obvaz a nechte působit přes noc. Opakujte dle potřeby.

Foto: Shutterstock

Bazalka

Rozdrťte ⅓ šálku listů bazalky na kaši, potřete postižené míst, zafixujte obvazem, nechte působit přes noc a proces opakujte každý den po dobu 1 až 2 týdnů.

Pampeliška

Odtrhněte květ pampelišky ve spodní části, aby stonek zůstala nedotčený a lepkavou, mléčnou šťávu vytlačte na bradavici. Opakujte 2x až 3x denně přibližně 2 týdny, nebo dokud bradavice nezmizí.

Foto: Shutterstock

Aloe vera

Aloe má antivirové, antiseptické a protizánětlivé účinky. Odstraňte list z rostliny aloe vera, rozkrojte jej na polovinu a seškrabejte gel z listu, který následně naneste na bradavici. Přikryjte obvazem na 10 minut. Opakujte přibližně 2 týdny.

Ananas

Ananasová šťáva je kyselá a obsahuje bromelin, což je enzym trávící bílkoviny, který bradavice zničí. Namočte kousek bavlny do ananasové šťávy, přiložte na bradavici, obtočte obvazem a nechte působit 5 minut. Opakujte 2x až 3x denně.

Foto: Shutterstock

Vitamín C

Pomocí lžíce rozdrťte tabletu s vitamínem C, prášek smíchejte ve sklenici s vodou na jemnou pastu, namočte do ní kousek bavlny, naneste na bradavici, překryjte obvazem a nechte působit přes noc. Opakujte denně, dokud bradavice nezmizí.

Esenciální oleje z cypřiše a citronu

Tyto éterické oleje mají antimikrobiální, antibakteriální a protimykotické vlastnosti. Neaplikujte je ale přímo na pokožku a řeďte je s mandlovým nebo olivovým olejem. Přidejte pár kapek esenciálního oleje do 30 ml oleje, potřete bradavici a opakujte 2x denně. Nevystavujte oblast slunečnímu záření, aby vám neztmavla pokožka.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, brightside.me

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments