Češi dělají při nákupu toaletního papíru nepěknou chybu. Na záchodě se pak nedoplatí

Z toaletního papíru se opět stalo velké téma, a to především proto, že v poslední době citelně zdražuje a někteří odborníci varují, že bude ještě hůře. Lidé se tak poohlížejí po akčních nabídkách a snaží se předzásobit. Ovšem volba nejlevnější varianty tohoto zboží se nemusí vyplatit.

Levný se nemusí vyplatit

Velkou chybou totiž při nákupu toaletního papíru je to, že se lidé snaží šetřit za každou cenu. Lidé pak snadno sáhnou po toaleťáku z velmi nekvalitního papíru, který připomíná starý dobrý “smirgl”. Obvykle jde o papír šedé barvy, který je velmi hrubý. Kdysi byl v českých domácnostech naprostým standardem, ale od té doby jsme se posunuli hodně vpřed. K dostání je ale takový papír stále, ovšem pokud si ho koupíte, je to jako byste odcestovali pěkných pár desítek let do minulosti.

Možná si budete gratulovat u kasy, jak levně jste pořídili toaletní papír, ovšem nejpozději na toaletě si budete za toto své rozhodnutí škubat vlasy. Bude to totiž velmi nepříjemný zážitek.

Mezi papíry ale existuje řada dalších rozdílů. Pakliže sáhnete po dvouvrstvém, který už nabízí určitý komfort, můžete počítat s výhodou jeho rychlejšího rozpouštění. Snižujete tak pravděpodobnost, že si ucpete toaletu. Je ale potřeba počítat s tím, že dvouvrstvého papíru nejspíše spotřebujete více než trojvrstvého.

Foto: Shutterstock

Co je dobré

Někteří výrobci toaletního papíru začali nabízet takové vychytávky, jako je rulička, kterou můžete spláchnout do záchodové mísy. Má se totiž snadno rozpouštět. Experti to ale přesto nedoporučují, protože i tento tvrdý papír může odpad nepříjemně zanášet.

Stále častěji lidé sahají po trojvrstvém papíru, který nabízí ideální poměr jednotlivých vlastností. Nemusíte vyplýtvat půl ruličky, abyste očistili své intimní partie a zároveň se ještě docela dobře rozpouští.

Doporučit lze každopádně používání toalety s vestavěnou sprchou. To je velmi hygienická varianta, která navíc vede k významné úspoře toaletního papíru. Po jejím použití budete totiž potřebovat jen pár útržků k dočištění.

Při nákupu toaletního papíru se snažte využívat akčních nabídek. V českých obchodech totiž bohužel platí, že standardní ceny tohoto zboží jsou nadsazeny příliš vysoko, aby se z nich právě dalo zlevňovat do akcí. Mimo ně se tedy vůbec nevyplatí kupovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
2 dní

Já ho kupuji pouze jak potrebuju žádný nakupování do zásoby nejsem blázen.