Dříve ho nákup v Lidlu nebo Penny vyšel na 2200 Kč, teď to samé nakoupí za 650 korun. Čech prozradil, jak šetří tisíce korun každý měsíc

Až dnes si naplno uvědomujeme, jak moc dobře jsme si žili v předchozím desetiletí. Tehdy sice totiž lidé neměli zdaleka takové platy, ovšem zároveň si potraviny a další věci nakoupili o poznání levněji. České obchodní řetězce byly poměrně rozumné a dobře věděly, co si tuzemský zákazník ještě může dovolit.

Jednoznačná volba

To se však definitivně změnilo v loňském roce, kdy to bylo právě řetězce, kdo byl v čele až neuvěřitelného zdražování, které lidem přivodilo obrovské problémy. Mnozí to začali řešit tím, že vyráželi na nákupy do Polska, ovšem teď i tato možnost padá. Česká koruna vůči polskému zlotému oslabuje a navíc se chystá znovuzavedení daně z přidané hodnoty.

Lidé tak musí znovu hledat cesty, jak ušetřit. V kurzu jsou proto znovu prodejny s levnými potravinami. Ovšem pozor, v tomto případě nejde o žádný marketingový trik, jaký používají třeba obchodní řetězce se svými slevami. Tady jde o skutečně levné potraviny.

Popravdě, nechápu, proč jsem dříve vůbec chodil do Lidlu nebo do Penny. Za každý větší nákup jsem tam nechal 2200 Kč. Teď jsem si to schválně počítal a tady za to dám 650 Kč,” vysvětluje sedmašedesátiletý pan Richard, když jsme ho odchytili v prodejně Nejlevnějších potravin na pražské Budějovické.

Foto: Shutterstock

Osm tisíc každý měsíc

Velký zájem o výhodné nákupy potravin hlásí také další takzvané “zlevněnky”. Například před obchody řetězce Levné potraviny, který působí na řadě míst, jsou doslova v obležení ve chvílích, kdy se zaváží nové zboží.

Vždycky je to tak trochu překvapení, co tady seženete. Jistě, základ je stejný, ale kolikrát tu mají skvělé věci z Německa a dalších zemí, které jinde normálně nekoupíte,” líčí nadšeně pan Richard. I to je pro něj faktorem, proč chodit právě sem, jelikož se mu tímto rozšiřují obzory a může si nakoupit atraktivní zboží.

Čtěte také: Nový obchod v Česku mění pořádky. Za zboží zaplatíte třetinu běžné ceny, lidé šetří velké peníze

A co říká na nejčastější výtku směřovanou k těmto obchodům? “Ne, chýlící se datum minimální trvanlivosti nebo to, že některé věci už jsou prošlé, mi vůbec nevadí. Reálně ty potraviny vydrží podstatně déle, což už mám vyzkoušeno. Ještě se mi nestalo, aby něco bylo zkažené,” má jasno zákazník, který už do jiných obchodů vůbec nechodí. “Měsíčně takhle ušetřím kolem osmi tisíc korun.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Toky
Toky
5 měsíců

Za takový článek potom někdo může koupit nějaké prošlé potraviny.

Pavel
Pavel
5 měsíců

Ve všech obchodech mají regál s kratší trvanlivostí….Kde se ten obchod dostává k takovému zboží?Zdá se mi to přitažené za vlasy.

Michal
Michal
5 měsíců

To já jsem schopen do přibližně od 7 dne v mesici do 17 dne utratit 0 Kč protože mám stravenky a od 17 dne do 7 dne tak cca 220 Kč denne tj. cca měsíčně 4400 Kč.

Last edited 5 měsíců by Michal
Ivana
Ivana
5 měsíců

Bože to jsou kecy a lži!Baví vás to nás tu tak oblbovat??

Michaela
Michaela
5 měsíců
Reply to  Ivana

Jaké kecy? Byla jste tam nekd yv těch levných potravinách? Asi ne tak buďte ticho.