Vyvarujte se škodlivých návyků po ránu. Nejsnáze tak shodíte přebytečná kila

Je vaše ranní rutina pro každé ráno už léta stejná? Pokud bojujete s neforemným tělem nebo nadváhou, která ohrožuje vaše zdraví, možná byste měli změnit právě tuto část svého dne. Káva na prázdný žaludek spojená s cigaretou je uklidňujícím zvykem, který se vám však může v budoucnu vymstít. 

Snídaně

Možná vás překvapuje, že i něco tak neškodného, jako je snídaně, může být na seznamu škodlivých návyků. Pokud se totiž vaše první jídlo skládá z cukrů a průmyslově zpracovaných potravin, je to zásadní chyba. Začněte svůj den chytře a lépe. 

Tělo potřebuje mít na celý den energii, kterou nezíská, pokud nedostane potřebné látky. Jestliže se cítíte po snídaní stále unavení nebo příliš brzy ztrácíte energii, zkuste se poradit s výživovým poradcem, který navrhne jídelníček přímo pro vás a váš životní styl. 

Klidné probuzení

Nesnažte se své tělo hned po ránu stresovat. Nechte si pár minut na klidné probuzení. Meditujte, rozmýšlejte u snídaně o tom, co musíte přes den splnit a zkuste si i trochu zacvičit. Lepší je to na čerstvém vzduchu, ale pokud nemáte tu možnost, vaše tělo ocení i jógu u internetového tutorialu, kdy protáhnete každý sval a připravíte se na nový den. 

Určitě neodmítejte snídani kvůli tomu, že se bojíte nadbytečných kalorií. Je pro vás důležitá a dodává tělu energii. Raději si dopřejte pohyb několikrát za den a nemučte se zbytečným hladem. Věnujte se ranní procházce, otužování ve sprše nebo například Wim Hofovu dýchání. 

Cigarety se snažte omezit nebo s nimi rovnou skončit. Zpomalují váš lymfatický systém, může pro vás být obtížné shodit, nebo se dokonce zbavovat toxinů. 

Káva

Možná je nejvyšší čas vyměnit šálek ranní kávy za zelený nebo bylinkový čaj. Ranní káva totiž dokáže nepřirozeně rozházet organismus, což na vás může mít vliv celý den. Tělo může zpomalit všechny procesy, a kvůli tomu je pak těžké shodit každé přebytečné kilo. 

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
23 dní

A mi je to jedno. Bez turka po ránu nefunguju 🙂

Michal
Michal
23 dní

Co to je za ptákoviny? Po ránu pouze Jacka Danielse,po čaji bych se posr..l !!

milena
23 dní

Vstávám ve 3.50 a rozhodně nemám chuť cvičit ani jíst.Jsem ráda,že stihnu vlak do práce:-)

Pelďaska
Pelďaska
23 dní

vstávám v 3.45 ráno,to fakt nemám chuť cvičit.

David
David
23 dní
Reply to  Pelďaska

Tak to bych nechtěl. Ještě, že si můžu dopřát pravidelný 8 až 9 hodinový spánek:D

kvetka
kvetka
23 dní
Reply to  Pelďaska

já 02.30 a taky nemám náladu sportovat . stačí když jdu 2.5 km do práce pěšky, snídám protože ráno beru léky a bylo by mi špatně . a kafe ?? je pro mně životbudič .

Simona
Simona
23 dní

Zelený čaj po ránu je absolutně nevhodný, neboť dle čínské medicíny ochlazuje organismus. Zelený čaj až od 10:00 h.nejdříve.

David
David
23 dní
Reply to  Simona

Ty seš vtipálek:Dd Čínská medicína, kdyby to bylo medicine-based tak to lidi dávno nedělají.

Vera Charuzinova
Vera Charuzinova
23 dní
Reply to  Simona

Už asi 25 let piji k snídani zelený čaj a ještě nikdy jsem nikde nečetla to co tady píšete. A nikdy mě teplý čaj neochladil, myslím si že je to blbost nad blbost!!! Já bych přivítala kdyby mě ochladil po ránu čaj protože jsem rozehřátá z postele. Někdy přímo spocená! Zdravému rozumu zdar!

Michaela Straková
Michaela Straková
23 dní

Taková blbost to zase není. V Asii – mám osobní zkušenost ze středního východu – pijí i v těch největších vedrech zelený čaj a naopak vůbec nepijí studenou vodu. Důvody, proč tu studenou vodu nepijí, sice můžou být hygienické (špatná kvalita vody), nicméně po tom čaji jsem vůbec nepociťovala, že by mě nějak zahřál, naopak mi bylo příjemně. Sama píšete, že jste ráno rozehřátá až zpocená, možná právě proto vám ten zelený čaj vyhovuje.